Vuoden 2018 colliekisan tulokset
NÄYTTELYCOLLIE
Sileäkarvaiset pennut:
1. Diamondfox Secret Cinnamon Girl, om. Margareta Kultalahti 10,5p.
2. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 4p.
Sileäkarvaiset urokset:
1. Diamondfox Monsieur Rocher, om. Mira Lehtineva & Teemu Mäki 0,75p.
Sileäkarvaiset nartut:
1. Ardente De'lia Tale, om. Kati Kangas 19,01p.
2. Diamondfox One Secret Of Fox, om. Margareta Kultalahti 17,22p.
3. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 8,07p.
4. Diamondfox One With Tiny Paws, om. Ulla Haavisto 7,93p.
5. Diamondfox Secret Cinnamon Girl, om. Margareta Kultalahti 3p.
Pitkäkarvaiset pennut:
1. Dispiritos Rhinestone Cowboy, om. Sanna Lehtisaari 22p.
2. Blue Mellow’s Elvis Presley, om. Susanna Harju 7p.
3. Dispiritos Freddie Lee Enjoy Flip Flops, om. Sanna Lehtisaari 6p.
4. Scottail Xiomara, om. Nella Luhtala 5p.
5. Glorious Black Be My Lover om. Nina Niemi 2p.
Pitkäkarvaiset urokset:
1. Crofter's Only Master Kisser, om. Marianne Palojärvi 53,88p.
2. Blue Mellow’s Elvis Presley, om. Susanna Harju 42,07p.
3. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita 21,65p.
4. Marcol Heartbreaker, om. Marjo Hautaviita 8,12p.
5. Dispiritos Stars N' Rockets, om. Sanna Lehtisaari 2,5p.
Pitkäkarvaiset nartut:
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. Mari ja Ella Knuuttila & Marjo Hautaviita 54,75p.
2. Kosketusunelman Cheri, om. Sirpa Kallionpää 22,38p.
3. Fiamma Olimpica Blu di Cambiano, om. Marjo Hautaviita 16,08p.
4. Regina dei Ghiacci Blu di Cambiano, om. Marjo Hautaviita 15,55p.
5. Leaftribe Sail Away om. Nina Niemi 8,34p.
6. Crofter's Only Sweetheart, om. Marjo Hautaviita ja Piia Korpi 2p.
7. Glorious Black Silver Secret om. Nina Niemi 0,5p.
Pitkäkarvaiset veteraanit:
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. Mari & Ella Knuuttila & Marjo Hautaviita 98,26p.
2. Herohills Arctic Blue, om. Taina & Vesa Yrjänä 7,5p.
Valioituneet
C.I.B POHJ MVA Diamondfox One Secret Of Fox
FI MVA Diamondfox One With Tiny Paws
RALLY-TOKOCOLLIE
Sileäkarvaiset:
1. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 262p. RTK1
Pitkäkarvaiset:
1. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen 1716p.
2. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen 354p. RTK2
3. Scottail U Desire Me, om. Amanda Mäkynen 330p.
Rally-tokotulokas:
Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen
Koulutustunnuksen saaneet:
Kangasvuokon Tähkäpää RTK1
Say Wuf Can I Fly RTK2
AGILITYCOLLIE
Sileäkarvaiset:
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas 30p.
2. Tender Wind’s Invisible Touch, om. Petronella Jansson 7p.
3. Clingstone's Marshmallow Fellow, om. Kati Kangas 2p.
Pitkäkarvaiset:
1. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen 31,5p. (Piirinmestaruus sij.1 ja SM-sij. 11)
2. Ruffenuff Paradise City, om. Sini Rajaniemi 6p.
3. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen 2p.
Valioituneet:
FI AVA & FI AVA-H Meiningin Kipene
Luokkanousut:
Nousu 3-lk:n Tender Wind’s Invisible Touch
Nousu 2-lk:n Clingstone's Marshmallow Fellow
VUODEN KASVATTAJA
Sileäkarvaiset:
1. Meiningin, om. Saila Mäkikangas, Kokkola, 36 pistettä
Pitkäkarvaiset:
1. Marcol, om. Marko & Sarianne Väisänen, Nurmo 52,425p.
2. Carnoustie’s, om. Susanne Roos & Thomas Strömberg, Pietarsaari 35,975p.
3. Crofter's Only, om. Marjo Hautaviita, Kauhajoki 24,43p.
JALOSTUSCOLLIE
Sileäkarvaiset urokset:
1. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas 61,565p.
Sileäkarvaiset nartut:
1. Dane Amor Coco Mademoiselle, om. Mira Lehtineva & Päivi Iivonen 54,64p.
2. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas 36p.
3. Diamondfox One Secret Of Fox, om. Margareta Kultalahti 15,65p.
Pitkäkarvaiset urokset
1. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita 44,57p.
NÄYTTELYCOLLIE
Sileäkarvaiset pennut:
1. Diamondfox Secret Cinnamon Girl, om. Margareta Kultalahti 10,5p.
2. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 4p.
Sileäkarvaiset urokset:
1. Diamondfox Monsieur Rocher, om. Mira Lehtineva & Teemu Mäki 0,75p.
Sileäkarvaiset nartut:
1. Ardente De'lia Tale, om. Kati Kangas 19,01p.
2. Diamondfox One Secret Of Fox, om. Margareta Kultalahti 17,22p.
3. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 8,07p.
4. Diamondfox One With Tiny Paws, om. Ulla Haavisto 7,93p.
5. Diamondfox Secret Cinnamon Girl, om. Margareta Kultalahti 3p.
Pitkäkarvaiset pennut:
1. Dispiritos Rhinestone Cowboy, om. Sanna Lehtisaari 22p.
2. Blue Mellow’s Elvis Presley, om. Susanna Harju 7p.
3. Dispiritos Freddie Lee Enjoy Flip Flops, om. Sanna Lehtisaari 6p.
4. Scottail Xiomara, om. Nella Luhtala 5p.
5. Glorious Black Be My Lover om. Nina Niemi 2p.
Pitkäkarvaiset urokset:
1. Crofter's Only Master Kisser, om. Marianne Palojärvi 53,88p.
2. Blue Mellow’s Elvis Presley, om. Susanna Harju 42,07p.
3. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita 21,65p.
4. Marcol Heartbreaker, om. Marjo Hautaviita 8,12p.
5. Dispiritos Stars N' Rockets, om. Sanna Lehtisaari 2,5p.
Pitkäkarvaiset nartut:
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. Mari ja Ella Knuuttila & Marjo Hautaviita 54,75p.
2. Kosketusunelman Cheri, om. Sirpa Kallionpää 22,38p.
3. Fiamma Olimpica Blu di Cambiano, om. Marjo Hautaviita 16,08p.
4. Regina dei Ghiacci Blu di Cambiano, om. Marjo Hautaviita 15,55p.
5. Leaftribe Sail Away om. Nina Niemi 8,34p.
6. Crofter's Only Sweetheart, om. Marjo Hautaviita ja Piia Korpi 2p.
7. Glorious Black Silver Secret om. Nina Niemi 0,5p.
Pitkäkarvaiset veteraanit:
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. Mari & Ella Knuuttila & Marjo Hautaviita 98,26p.
2. Herohills Arctic Blue, om. Taina & Vesa Yrjänä 7,5p.
Valioituneet
C.I.B POHJ MVA Diamondfox One Secret Of Fox
FI MVA Diamondfox One With Tiny Paws
RALLY-TOKOCOLLIE
Sileäkarvaiset:
1. Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen 262p. RTK1
Pitkäkarvaiset:
1. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen 1716p.
2. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen 354p. RTK2
3. Scottail U Desire Me, om. Amanda Mäkynen 330p.
Rally-tokotulokas:
Kangasvuokon Tähkäpää, om. Sanna Ojanen
Koulutustunnuksen saaneet:
Kangasvuokon Tähkäpää RTK1
Say Wuf Can I Fly RTK2
AGILITYCOLLIE
Sileäkarvaiset:
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas 30p.
2. Tender Wind’s Invisible Touch, om. Petronella Jansson 7p.
3. Clingstone's Marshmallow Fellow, om. Kati Kangas 2p.
Pitkäkarvaiset:
1. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen 31,5p. (Piirinmestaruus sij.1 ja SM-sij. 11)
2. Ruffenuff Paradise City, om. Sini Rajaniemi 6p.
3. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen 2p.
Valioituneet:
FI AVA & FI AVA-H Meiningin Kipene
Luokkanousut:
Nousu 3-lk:n Tender Wind’s Invisible Touch
Nousu 2-lk:n Clingstone's Marshmallow Fellow
VUODEN KASVATTAJA
Sileäkarvaiset:
1. Meiningin, om. Saila Mäkikangas, Kokkola, 36 pistettä
Pitkäkarvaiset:
1. Marcol, om. Marko & Sarianne Väisänen, Nurmo 52,425p.
2. Carnoustie’s, om. Susanne Roos & Thomas Strömberg, Pietarsaari 35,975p.
3. Crofter's Only, om. Marjo Hautaviita, Kauhajoki 24,43p.
JALOSTUSCOLLIE
Sileäkarvaiset urokset:
1. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas 61,565p.
Sileäkarvaiset nartut:
1. Dane Amor Coco Mademoiselle, om. Mira Lehtineva & Päivi Iivonen 54,64p.
2. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas 36p.
3. Diamondfox One Secret Of Fox, om. Margareta Kultalahti 15,65p.
Pitkäkarvaiset urokset
1. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita 44,57p.